MUSIC THERAPY

Hand Made / MUSIC THERAPY

HANDMADE MEDIA & MUSIC PRODUCTIONS.

2005 senesinde Müzikolog, Kompozitör, Ses Mühendisi ve Müzik Terapisti Fatih Yavuz tarafından kurulan Handmade Media & Music Productions konvansiyonel ve dijital müzik prodüksiyonu alanındaki 15 senelik deneyimini 2017 yılı itibariyle Müzik Terapisi alanına yoğunlaştırmış ve bu alanda gelişmiş ve kişiye özel terapiler uygulamaktadır.

Fatih Yavuz, Müzik Terapi’nin somatik ve psikolojik rahatsızlıklar alanındaki tedavi literatüründe bilimsel otoritelerce denenmiş, test edilmiş ve onaylanmış frekanslarını kullanmanın ötesinde terapi yaklaşımını kişiye özel müzik besteleriyle  destekliyor ve çalışmalarını frekansların bilinç boyutuna etkilerine yoğunlaştırarak uluslararası standartlardaki stüdyosunda en gelişmiş teknik ekipmanları kullanarak geliştirmeye devam ediyor.

MÜZİK TERAPİSİ

Bedenimizde bulunan her atom, hücre, doku, organ, enzim, hormon ve sistem kendine has bir frekans dokusuna sahiptir ve devamlı olarak titreşir. Aynı zamanda ilgili titreşimler üzerinden her sistem ve hücre hem birbirleriyle hem de dış dünya ile devamlı bir iletişim halindedir. İnsan bedeninin ruhsal, mental, duygusal ve fiziksel olarak bir harmoni içerisinde olması durumuna Hemoastaz denir. Ancak birçok iç ve dış faktörden kaynaklanan nedenden ötürü bu harmoni bozulabilir ve hastalık dediğimiz durum meydana gelebilir. Bu durum bir orkestra içerisinde belirli bir harmoni içerisinde çalan enstrümanlardan bazılarının zamanla bozularak senkronizasyon ve adaptasyon işlevlerini tam olarak yerine getirememelerine benzetilebilir. İnsan bedeni de bir orkestrada olduğu gibi kati bir uyum, harmoni ve senkronizasyon içinde çalışır. Ancak gerek duygusal gerekse bir takım fiziksel etmenler bu dengenin bozulmasına neden olabilir. Bu durumda belirli sistemlerin frekans ve iletişiminde problem olur ve kişi hastalık dediğimiz bir uyumsuzluk içerisine girer.

Müzik Terapisi, yaklaşımını kuantum fiziğinin dinamiklerine dayandırır.

İnsan bedeninde çeşitli sebeplerle deformasyona uğrayan frekanslar Müzik Terapisi ile uyumlu hale getirilir ve organizmanın kendi kendini iyileştirme yeteneği geri kazandırılır.

Müzik Terapi’sinde ayrıca kişinin farkındalığı ve bilinç boyutundaki frekansı yükseltilerek daha hızlı sonuçlar alınabilir.

Müzik Terapisi Avrupa ve Amerika’da bugüne kadar 300’ün üzerinde somatik ve psikolojik hastalığın tedavisinde kullanılan ve giderek yaygınlaşan en etkili alternatif tıp uygulamasıdır.

Bilim evrendeki her şeyin kendine özel frekans aralığında titreştiğini kanıtlamıştır, bedenizmizdeki her organın, duygularımızı etkileyen her hormonun da kendine has frekans aralıkları olduğunu tespit etmiştir.

Frekans bozuksa Negatif, Frekans düzgün ve uyumluysa Pozitif oluşur.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.